20 سالم ترین غلات صبحانه | خورنده گزندهآیا اخیراً به راهروی غلات نگاه کرده اید؟ به م،ای واقعی کلمه یک میلیون نوع غلات وجود دارد که بسیاری از آنها ادعا می کنند سالم هستند در حالی که سالم نیستند. پس کدام هستند سالم ترین غلات? علاوه بر این، چگونه می د،د کدام غلات صبحانه سالم واقعاً طعم خوبی دارند؟ این راهنما به شما کمک می کند تا بهترین ها را پیدا کنید غلات سالم برای شما و خانواده‌تان – غلاتی که طعم فوق‌العاده‌ای دارند، شما را سیر و راضی نگه می‌دارند و در واقع برای شما نیز مفید هستند!

هنگامی که به دنبال سالم ترین غلات صبحانه هستید، این چیزی است که باید به دنبال آن باشید. یک غلات سالم خوب دارای موارد زیر است:

بهترین غلات سالم، غلاتی است که ارگ،ک، فیبر بالا (حداقل 5 گرم در هر وعده)، قند کم (کمتر از 6 گرم در هر وعده)، کمتر از 200 کا،ی در هر وعده، و بدون مواد نگهدارنده یا رنگ/طعم مصنوعی اضافه شده باشد. .

اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که “آیا غلات سالم هستند؟” پاسخ در اینجا این است: بستگی دارد! به نوع غلاتی که می خورید و دفعات مصرف آن بستگی دارد. اگر فقط یک بار در روز برای صبحانه غلات می خورید، و گزینه ای با فیبر بالا/کا،ی کم/ قند کم انتخاب می کنید، مطمئناً این می تواند بخشی از یک رژیم غذایی برای کاهش وزن باشد. از طرف دیگر، اگر چندین بار در روز غلات شیرین مصرف می کنید، این در واقع یک دستور العمل برای افزایش وزن است!

چند مارک غلات سالم تر وجود دارد که هیچ شکر اضافه ای ندارند! همه بهترین غلات سالم لیست شده در زیر قند کمی دارند، اما غلات بدون قند عبارتند از: بلغور جو دوسر ساده / جو دوسر نورد، O’s Organic Sprouted O’s One Degree Foods Organic Sprouted O’s, Three Wishes Grain-free Cereal, Nature’s Path Organic Puffed Kamut و Uncle Sam. تکه های توت گندم کامل و دانه کتان برشته شده.

بیشتر غلات صبحانه غنی شده Kellogg که برای بچه ها هدف قرار می گیرد (Lucky Charms، Golden Grahams، Froot Loops و غیره) فوق العاده ناسالم هستند، زیرا قند زیادی دارند (که منجر به بالا رفتن قند و سقوط می شود)، فیبر کمی دارند و حاوی رنگ های مصنوعی هستند. و طعم ها هر غلاتی که بیش از 8 تا 9 گرم شکر در هر وعده داشته باشد و حاوی رنگ های مصنوعی، طعم دهنده ها یا مواد نگهدارنده باشد، برای شما بسیار ناسالم خواهد بود!

از سالم‌ترین خوراکی‌ها، پفک‌ها، غلات ترد و پرک گرفته تا جو، گرانولا، سبوس‌دار و غلات سبوس کشمش، فهرستی از سالم‌ترین غلات را به شما معرفی کرده‌ایم. حتی مقدار زیادی غلات بدون غلات و گلوتن پیدا خواهید کرد که برای شما نیز مفید هستند!

چه چیزی یک غلات را مغذی می کند؟

غلات کامل سالم، پروتئین گیاهی و مقدار کمی شکر افزوده شده، یک غلات مغذی را ایجاد می کند. هنگامی که سعی می کنید سالم ترین غلات را پیدا کنید، اگر غلات کم قند (کمتر از 6 گرم در هر وعده) و فیبر بالا (4 گرم یا بیشتر در هر وعده) را در اولویت قرار دهید، احتمالاً گزینه خوبی پیدا خواهید کرد که شما را حفظ خواهد کرد. تمام راه تا ناهار پر است!

و در صورت شک، جو دوسر ارگ،ک و بدون گلوتن را انتخاب کنید و برای صبحانه بلغور جو دوسر درست کنید – زیرا تضمین می شود که هر بار سالم است!

توجه: اگر به یک غذاخور خاص غذا می‌دهید، توصیه می‌کنم مکمل آن را مصرف کنید ویتامین ارگ،ک بچه ها همراه با صبحانه آنها برای اطمینان از دریافت تمام مواد مغذی مورد نیازشان!

آیا سبوس کشمش سالم است؟

سبوس کشمش مطمئناً یک غلات محبوب است، اما متأسفانه رایج ترین مارک های غلات سبوس کشمش (ساخته شده توسط Kellogg’s و Post) برای شما مفید نیستند.

در حالی که نام “سبوس کشمش” صدا سالم، در واقع سرشار از کا،ی و قند است – به دلیل مقدار کشمش موجود در غلات. کشمش میوه خشک است و میوه خشک به طور کلی در قند غلیظ است، زیرا تمام آب موجود در میوه های تازه را ندارد.

یک وعده غلات سبوس کشمش پست (1.25 فنجان) حاوی 210 کا،ی و 20 گرم شکر است. کلوگ بهتر از این نیست – یک وعده (1 فنجان) حاوی 190 کا،ی و 17 گرم قند است.

این تقریباً همان مقدار شکر در یک قوطی کوکاکولا یا یک نوار Snickers با اندازه معمولی است! برای یک غلات سالم از نوع سبوس کشمش، سعی کنید Nature’s Path Flax Plus Raisin Bran بجای.

آیا گرانولا سالم است؟

گرانولا معمولاً با همان مشکل سبوس کشمش مواجه می شود – مقدار زیادی شکر و کا،ی در یک وعده کوچک! درست ، گرانولا در خانه منجر به گرانولای سالم تری می شود زیرا می تو،د میزان شکر و چربی اضافه شده به دستور غذا را کنترل کنید (مانند این دستور غذای گرانولای کم کا،ی که بسیار کم شکر است!)

اگر به دنبال یک گرانولای از قبل ساخته شده/،یداری شده از فروشگاه هستید، همان قو،نی را که هنگام جستجوی یک غلات واقعاً سالم (کم قند، فیبر بالا) انجام می دهید، دنبال کنید. من دوست دارم گرانولای مهربان، گرانولا برهنه من،، و صرفا الیزابت گرانولا.

به یاد داشته باشید، با گرانولا، اندازه وعده مهم است – اگر بیش از 1 وعده در روز میل کنید، می تو،د حتی با مارک های گرانولای سالم هم زیاده روی کنید!

آیا Cheerios سالم هستند؟

در ظاهر، Cheerios سالم به نظر می رسد: یک وعده (1.5 فنجان) دارای 140 کا،ی، 4 گرم فیبر، 2 گرم شکر، و 5 گرم پروتئین (و فاقد گلوتن هستند).

با این حال، از آنجایی که Cheerios ارگ،ک نیست، مشخص شده است که حاوی سطوح بالایی از سرطان‌زا است گلایفوسیت – بنابراین من آنها را توصیه نمی کنم!

در عوض، سعی کنید یک درجه غذاهای جوانه زده O’s یا مزارع Cascadian Purely O’s.

آیا کاپیتان کرانچ سالم است؟

متاسفانه نه، کاپیتان کرانچ اصلا سالم نیست! ارزش غذایی پایینی دارد، بسیار فرآوری شده است، حاوی فیبر نیست، ارگ،ک نیست و احتمالاً حاوی سطوح بالایی از گلایفوسات سرطان زا است. همچنین دارای محتوای قند بسیار بالایی است (17 گرم در هر وعده!!) و شامل رنگ های مصنوعی (زرد شماره 5 و 6) و شامل BHT (مواد تشکیل دهنده ممنوعه در ژاپن، اروپا، کانادا، استرالیا و نیوزلند به دلیل ممنوعیت است). به ،وان یک سرطان زا طبقه بندی می شود).

آیا غلات گرانولا کواکر جو سالم است؟

جو کواکر گرانولا با عسل و کشمش ممکن است سالم به نظر برسد، اما اصلا سالم نیست. کا،ی بالایی دارد (270 برای فقط 2/3 فنجان)، قند بالایی (16 گرم در هر وعده) و جو کواکر به دلیل ارگ،ک نبودن، سطوح بالایی از گلایفوسیت دارد. همچنین دوستدار گیاهخواری نیست زیرا حاوی پروتئین آب پنیر است. در حالی که این غلات دارای مقدار خوبی فیبر و پروتئین است، برای جبران ویژگی های منفی این غلات کافی نیست.

آیا آجیل انگور سالم است؟

آجیل انگور در واقع بسیار سالم است! این بهترین انتخاب از غلات صبحانه معمولی است که من پیدا کردم. این غیر GMO است، تنها دارای 4 ماده (آرد گندم سبوس دار، آرد جو مالت دار، نمک، مخمر خشک) و دارای 7 گرم فیبر، 5 گرم شکر و 6 گرم پروتئین در هر وعده است.

تنها نقطه ضعف آجیل انگور این است که کا،ی فوق العاده متراکم دارد و گرانولا نیست (که تنها نوع غلاتی است که انتظار دارم تراکم کا،ی بیشتری داشته باشد). آجیل انگور برای یک پیمانه 400 کا،ی (200 کا،ی برای 1/2 فنجان) کا،ی دارد، به همین دلیل است که من آن را در لیست غلات سالم خود در بالا قرار ندادم!

آیا غلات K Special برای شما خوب است؟

غلات اصلی K خاص سالم به نظر می رسد، اما در واقع برای شما چندان سالم نیست. برخی از نکات مثبت وجود دارد: کم کا،ی (150 کا،ی برای 1.25 فنجان)، پروتئین بالا (7 گرم در هر 1.25 فنجان) و قند کم (5 گرم در هر 1.25 فنجان). اما فیبر ندارد، شامل BHT است، و Special K نیز یکی از غلات حاوی گلایفوسیت بود، بنابراین توصیه می‌کنم از آن اجتناب کنید و یکی از دیگر انتخاب‌های غلات سالم‌تر را در این فهرست بالا انتخاب کنید.

آیا چ، برنج سالم است؟

Race Chex سالم به نظر می رسد، اما (مانند Special K و Cheerios)، متاسفانه برای شما سالم نیست. جنبه های مثبت Rice Chex عبارتند از: بدون گلوتن، کم کا،ی (160 کا،ی برای 1.33 فنجان) و قند کم (3 گرم در هر 1.33 فنجان). اما Rice Chex فیبر بسیار کمی دارد و ارگ،ک نیست و GMO است. همچنین بسیار فرآوری شده است و دارای شاخص گلیسمی 69 است که بیشتر از یک تخته شکلات است!

امیدوارم این لیست از غلات سالم که طعم خوبی دارند به شما کمک کند تا یک غلات عالی و رضایت بخش را انتخاب کنید – این بهانه عالی برای شروع سالم روزتان است! همچنین، برخی از این راهنماهای خوشمزه غذایی سالم را بررسی کنید!
منبع: https://pickyeaterblog.com/the-picky-eaters-10-healthiest-breakfast-cereals/