کاشت درخت میوه در حیاط خانه | nahalfa


کاشت درخت میوه در حیاط خانه | nahalfa

عرض نیم متر برای مثال و عمق ۷۵ سانتی متر برای خاکی که مناسب است کنده می شود ولی اگر محل شما کاملا نامناسب و سنگلاخی است می توانید تا دو متر عمق و یک متر عرض بکنید و با خاک خوب پر کرده و درختکاری کنید. در کل عمق و قطر گودال باید از عمق و طول ریشه‌ها بیشتر باشد. هدف از انتخاب درخت میوه مناسب حیاط می تواند متفاوت باشد، تاکید بر برنامه ریزی و تحقیق در مورد اینکه به کاشت چه درختی نیاز دارید بسیار مهم است. در ادامه این مقاله به عوامل موثر بر انتخاب درخت میوه در حیاط خانه و سپس به ویژگی های یک نهال خوب برای کاشت در حیاط خانه می پردازیم و در آخر مراحل آماده کردن محل و حفر چاله و کاشت درخت میوه اشاره می کنیم.

  • ریشه های درخت انگور به دلیل گستردگی زیادی دارد بهتر است در خاک نرم و سبکی کاشته شود و کمی از جوانه های آن نیز بیرون از خاک بماند و بهتر است، الگوی کشت مناسب در آن رعایت شود.
  • حذف شاخه‌ها و ریشه‌های زاید یکی از اصولی ‌ترین روش‌ها در تولید میوه است.
  • روش‌های پیوند زدن مختلفی را می‌ توان به کار بست، به عنوان مثال از یک درخت بالغ با قدرت باروری بالا می‌ توان با روش پیوند زبانه‌ای، پیوندی را روی پایه مورد نظر قرار داد.

دقت کنید نهال های پیوندی ، به گونه ای کاشته شوند که محل پیوند رو به باد غالب منطقه باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد داشت و پرورش درختان به قسمت داشت در باغ تجاری مراجعه کنید. امروزه مدیران در بسیاری از کشورهای جهان تحت پیروی از جنبش‌های مختلف نظیر Bonn Challenge و سایر موارد مشابه اقدامات قابل توجهی در راستای کاشت درخت اعمال کرده و مزایای بی‌شمار آن را برای شهرها و شهرنشینان به ارمغان آورده‌اند. دولت اتیوپی نیز اخیراً ایده “ابتکار میراث درخت” را مطرح کرد که به نظر می‌رسد یکی از بزرگترین نوآوری‌های جنگل‌کاری دنیا تا به امروز باشد. این تصمیم در راستای مبارزه با تغییرات اقلیمی و به حداقل رساندن فساد زیست‌محیطی اتخاذ شد ضمن اینکه کاهش آلودگی هوا و افزایش نشاط شهروندی در رأس اهداف پیاده‌سازی آن قرار داشت. ۳) در هنگام دستکاری و انتقال درخت به زمین اصلی و کاشتن در محل https://nahalfa.com موردنظر دقت کنید.

گردو عمده

حذف شاخه‌ها و ریشه‌های زاید یکی از اصولی ‌ترین روش‌ها در تولید میوه است. حذف اندام‌های زاید درختان به منظور تغییر برخی وظایف فیزیولوژیکی صورت می‌گیرد. در درختان جوان قطع شاخه‌های زاید باعث ایجاد اسکلت اولیه می‌شود. در درختان بارور و مسن چنانچه قطع شاخه‌ها به طریق صحیح انجام شود موجب نفوذ نور بیشتر به درون تاج درخت، انتقال مواد فتوسنتزی به میوه و ریشه و در نهایت باعث تنظیم تشکیل جوانه گل خواهد شد.

خرید گردو بوانات

در این زمان، خاک باید همیشه مرطوب باشد؛ تعداد دفعات آبیاری به آب‌وهوا و نوع خاک منطقه شما بستگی دارد. در مناطق مرطوب، درختان به آب کمتری نیاز دارند، اما در مناطق کویری باید بیشتر آب بخورند. آبیاری بیش از حد هم به‌اندازه کم‌آبی برای درختان ضرر دارد؛ دقت کنید که هنگام آبیاری، در گودال پای درخت آب جمع نشود و مدت طولانی باقی نماند.

زمان و نحوه کاشت درخت بادام:

انتخاب خاک مناسب برای کاشت گردو؛ از جمله اقدامات مهمی است که باید قبل از خرید نهال گردو به آن توجه داشته باشید. دقت کنید که 30 سانتیمتر خاک سطحی چاله را به صورت جداگانه از خاک عمقی بریزید تا از این خاک برای پرکردن چاله استفاده کنید. خاک عمقی به دلیل فقیر بودن از لحاظ عناصر غذایی برای کاشت درخت استفاده نمی شود، پس از حفر چاله خاک سطحی حاصلخیز را به نسبت یک به یک با کمپوست و کود دامی که از قبل آماده کرده اید مخلوط کرده و چاله را به صورت کامل پر کنید.