لوازم یدکی خودرو اجزای مهم شاسی خودرو را بهتر بشناسید | توکو لیفتراک


لوازم یدکی خودرو اجزای مهم شاسی خودرو را بهتر بشناسید | توکو لیفتراک

ضربه زدن بر روی پرچ‌ها برای محکم شدن دوباره به هیچ وجه کار صحیحی نیست و مقاومت آن‌ها را کمتر خواهد کرد. همچنین در اثر تصادفات نیز ممکن است شاسی و رویه ان آسیب ببیند و فرم شاسی از حالت اصلی خود خارج شود که در این صورت می‌بایست هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر آن اقدام شود. در حین رانندگی به دلیل هموار نبودن سطح جاده و لرزش‌های حاصله از این چاله چوله‌ها به شاسی خودرو این احتمال وجود دارد که قطعات دچار شل شدگی و همچنین اتصالات و پیچ‌ها نیز دچار بازشدگی شوند. گلگیر خودرو از حساس ترین بخش های یک خودرو می باشد و از تمامی لحاظ برای یک اتومبیل حائز اهمیت است. میزان مقاومت شاسی خودرو بسیار بالاست، در حالی که سر شاسی خودرو بسیار آسیب پذیر می باشد.

  • سانروف ها را می توان به صورت دستی یا موتوری کار کرد و در اشکال، اندازه ها و سبک های مختلف موجود است.
  • همچنین در اثر تصادفات نیز ممکن است شاسی و رویه ان آسیب ببیند و فرم شاسی از حالت اصلی خود خارج شود که در این صورت می‌بایست هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر آن اقدام شود.
  • در حقیقت شاسی خودرو باعث می‌شود تمام  قطعات و لوازم خودرو بر روی یک پایه قرار بگیرند و وزن آنها بر روی شاسی قرار بگیرد.
  • وجود گلگیر خودرو از تمامی جهات برای خودرو مهم بوده و وجود شاسی موجب نصب راحت این قطعه می شود.

در حقیقت وجود کوچکترین نقص در شایس خودرو میتواند منجر به ایجاد حوادث جانی و یا خرابی دیگر قطعات یدکی خودرو شود. به همین منظور بهتر است با مراجع به یک متخصص از نوع حواد جلوگیری کنید و با شناسایی مشکلات شاسی خودرو و تعمیر آن رانندگی ایمن‌تری را برای خود و سرنشینان خودروی خود رقم بزنید. بدنه خودرو، در گروه‌بندی‌ها و دسته‌بندی‌های مشخصی، براساس ابعاد، تعداد درها، صندلی‌ها، فرم سقف و …. این گروه‌بندی‌ها و دسته‌بندی‌ها را کلاس‌بندی خودرو می‌نامند. اما کلیات این بدنه در هر کلاسی که باشد، ستون‌بندی و فرم ثابتی دارد.

پاسخ دهی حرفه ای کارشناسان

برای نگهداری موتور و محور چرخ‌ها از تیرهای عرضی استفاده می‌شود. برای آن که ارتعاشات ناشی از لرزش موتور مستقیماً به شاسی منتقل نشود ، از لاستیک‌های دسته موتور در محل اتصال موتور، استفاده می‌شود. معمولاً در جلو و عقب شاسی قلابهائی را برای کشیدن و کشیده شدن در نظر می گیرند . سیستم هایی ک نام بردیم ، مستقیما بر روی شاسی توسط پیچ های مخصوص متصل میشوند و سایر قطعات و سیستم ها به طور غیرمستقیم به شاسی متصل میشوند .

اهمیت قطعات قابل تعویض بدنه

البته انواع مدرن‌تر آن در خودروهای پیشرفته به سنسور باران هم مجهز هستند. این برف‌پاک‌کن‌ها علاوه‌بر قطعات یاد شده، به سنسور اپتیکال تشخیص باران هم مجهزند. برف پاک کن وسیله ای است که باران را از شیشه جلوی خودرو پاک می کند. قابلیت قالپاق این است که مرکز چرخ و گیره چرخ را بپوشاند تا مجموعه ای از خاک و رطوبت را کاهش دهد.

فلاپ آینه بغل راهنما دار پراید طرح خفاشی M سفید

•    این وسیله در انواع قیمت و کیفیت موجود بوده و با خواست تمامی افراد سازگار می باشد. •    این بخش از خودرو، از پاشیدن گل و لای و موارد موجود روی جاده بر روی ماشین جلوگیری می کند. سینی زیر موتور درواقع وظیفه حفاظت از موتور خودرو و همه اجزای داخل کاپوت را برعهده دارد. این قطعه دقیقا زیر کاپوت نصب می‌شود و روکش زیرین آن به‌حساب می‌آید. برف‌پاک‌‌کن از بخش‌هایی مانند موتور، رابط، تیغه و آب‌پاش تشکیل شده است.