انواع غذاهای محلی مازندران 21 غذا آموزش آشپزی آنلاین-گروه غذایی


سبزی محلی، گردو و انار به عنوان عناصر اصلی آشپزی شمالی در اکثر غذاها وجود دارد. طعم غذاهای رستوران برادران نیز همانند ظاهرش، با روزهای نخست تفاوت ندارد. آشپز این رستوران در تهیه غذا از دستوری سری بهره می‌گیرد و قابلیت این را دارد که غذاهای محلی و سنتی ایرانی را به‌صورت همزمان برای ۳۰۰ مهمان سرو کند.

  • «غورابیج» یک غذای گیلانی است که معمولا با ماهی کولی درست می‌ شود و شبیه خورش فسنجان است.
  • مواد لازم برای تهیه این غذا گوشت اردک یا مرغ، گردو، دانه ساییده شده انار، رب انار، پیاز سرخ شده، ادویه و آب می باشد.
  • با ثبت نظر خود در مورد این تور، به دیگر مسافران برای داشتن تجربه بهتر کمک کنید.
  • در واقع برای آماده کردن این غذا شکم یک ماهی سفید نر با رب انار، سبزیجات و گردو پر …
  • اگر انار در دسترس نبود می‌توانید از آب انار نیز استفاده کنید.
  • شمالی‌ها در غذاهای خود نه‌تنها از حبه‌های سیر بلکه در بیشتروقت‌ها از برگ سیر تازه نیز استفاده می‌کنند.

ناردونی به معنی دانه‌های انار، نام یکی از معروف‌ترین غذاهای شمال است. دانه‌های انار و لعاب خورشت ناردونی واقعا وسوسه انگیز است. سیر واویج دیگر غذای گیلانی است که اغلب کنار برنج و ماهی شور سرو می‌شود. سیر واویج در فصل زمستان و رویش برگ سیر زیاد پخته می‌شود. طرز تهیه آش ترش ترشو مازندرانی برای 4 نفرآش ها همانطور که ذکر شده است از انواع غذاهای محلی مازندران هستند. طرز تهیه خورش اسپناساک مازندرانی مخصوصاین خورشت یکی از بهترین و خوشمزه ترین خورشت های اصیل و سنتی مازندران است.

برای طعم بهتر می‌توانید کمی آب نارنج را هم به آن اضافه کنید. در شمال کشور، مخصوصاً گیلان دیبیجا را به همراه برنج کته و ترشی سرو می‌کنند. شما هم اگر تجربه خوردن این غذای خوشمزه را دارید برای ما در قسمت نظرات بنویسید. لیست غذاهای شمالی شامل موارد بسیار زیادی می‌ شود که به عنوان یک ناهار یا شام خوشمزه می توانید آن ها را تهیه کنید. منوی غذای شمالی آنقدر متنوع است که شما در هنگام انتخاب می توانید تمام سلایق را راضی نگه دارید.

طرز تهیه خوشمزه‌ترین غذاهای شمالی و جنوبی با ماهی

سیر واویج از دیگر غذاهای شمالی خطه گیلان است و یادتان باشد که اغلب کنار برنج و ماهی شور سرو می‌شود. این غذا را راحت می توانیم در فصل سرما سفارش دهید زیرا فصل پاییز واویج در فصل زمستان و رویش برگ سیر زیاد پخته می‌شود. مالاتا یا مالابیج، یک ماهی ترش گیلانی است که آن را با باقلاقاتوق یا برنج کته میل می‌کنند. این ماهی معمولاً ماهی سفید یا کپور است و سس آن را با ترکیبی از مواد مختلف درست می‌کنند که به انار آغوز معروف است. سبزی‌های معطر شمالی، سیر، مغز گردو و رب انار، همگی یک طعم بی‌نظیر به این ماهی می‌دهند.

بهترین سیب زمینی تهران را کدام رستوران دارد و چرا؟

اما این غذا یک عضو کبابی دارد که بادمجان کبابی است و در آن از گوشت استفاده نمی شود. احتمالا بدانید که گمج چیست؟ گمج به ظرف های سنتی گیلان می گویند که سفالی هستند و از آن برای پخت غذا به جای قابلمه استفاده می کنند. این غذا هم انتخاب مناسبی برای کسانی است که به غذاهای سنتی علاقه دارند اما گیاه خوار هستند. شباهت دارد با این تفاوت که در در آن از گوشت استفاده نمی شود و بادمجان نقش اصلی در این غذا را بازی میکند.

و غذاهای محلی و سنتی آنجا است که به نام های کدو پلو یا کئی پلا نیز شناخته می شود. در این غذای خوش آب ‌و ‌رنگ از مواد غذایی مانند کدو حلوایی رنده شده، برنج، گوشت چرخ کرده، پیاز، زیره، کره محلی و استفاده می شود. به همین علت این غذا در تقویت سلامت بدن و به خصوص درمان کم خونی بسیار موثر خواهد بود.

چند دقیقه ای قبل از اینکه پخت خورشت تمام شود گل پرها را هم با خورشت ترکیب می کنیم. برای اینکه کوفته های گوشت در خورشت باز نشوند باید برای طعم دار شدن آن از پیاز بدون آب استفاده کنید. در لیست غذاهای محلی رشتی و گیلانی شامی ترش رودباری و ماسوله بسیار مشهور هستند.